نمیدونم تعریف شما از حجاب و بی حجابی چیه اما من بی حجابم. چادر نمیذارم و روسری هم خیلی سفت و سخت نمیذارم. اما بی بند و بار نیستم. معتقدم که بی حجابی با بی بند و باری خیلی فرق میکنه. 

اما گاهی اوقات مردم جامعه ی ما دختر بی حجاب کسی که چادر نداره یا روسری سرش هست رو هزار تا انگ فاسد بودن بهش میزنن. 

اگر توی خیابون به منی که مانتو روسری هستم کسی نگاه بد بکنه یا کسی توی تاکسی خودش رو به من بچسبونه اگر من اعتراضی بکنم میگن خودت کرم داری که این طوری اومدی تا جلب توجه کنی. 

در صورتی که این طور نیست. این اعتقاد منه همون طور که خیلی ها اعتقاد دارند به پوشش کامل .

چند وقت پیش دختری بود که هم بی حجاب بود هم خوب به خودش میرسید. خوش پوش و خوش سلیقه بود خیلی هم قشنگ ست میزن میومد بیرون. خیلی پشت سرش حرفای نامربوط شنیدم. از اینکه دختر فاسدی هست هرزه هست و هزار تا انگ دیگه بهش میچسبوندند فقط بخاطر همین شیک پوشیش. 

بعد از یه مدت به همه ثابت شد که نه تمام قضاوت هاشون نا به جا بوده. و برعکس دختر خوب و پاکی هست. 

چرا ما باید بخاطر ظاهر افراد اونا رو قضاوت کنیم؟

چرا اگر برای دختری توی جامعه ی ما کسی مزاحمت ایجاد میکنه همه انگشت اتهام رو به سمت دختر میگیرند و نه نگاه هرزه ی مرد ؟

توی اروپا و امریکا که اصلا اجباری برای رعایت نیست و خیلی از خانم ها با هر تیپی دوست داشته باشند بیرون میاند کسی نه جرات مزاحمت داره نه نگاه های بیجا. 

اشکال کار از کجاست واقعا؟


پی نوشت: 

1-ببخشید اما خیلی عصبانیم. چون اتفاقی به وبلاگی رسیدم که دختر های بی حجاب رو هرزه خطاب کرده بود . نمیدونم من کافر اما مگر خدا و پیغمبر نگفته تهمت نزنید؟ مگر ما ادعای مسلمونی نمیکنیم؟ پس چرا راحت تهمت میزنیم دروغ میگیم و بعد به سمت قبله می ایستیم و نمازی میخونیم که خدا راضی باشه؟ مگر خدا نگفته من از حق الله میگذرم اما از حق الناس نه؟ اینا نگران اون حرف ها نیستند؟ آیا این نماز ها قبوله وقتی که پست سر دختری حرف میزندند و اون رو هرزه و هرجایی و فا..حشه خطاب میکنند در حالی که اصلا نمیشناسنش؟

2- پوسته ی جدید چشمتون رو اذیت نمیکنه؟ یه پوسته ی خیلی خوشگل پیدا کردم اما خیلی سنگین بود وبلاگ رو لود نمیکرد. شاید هم اینترنت خودم مشکل داره. فعلا این خوبه یا عوض کنم؟ 

تاریخ : چهارشنبه 13 آذر 1392 | 18:52 | نویسنده : بانوی ماه | نظرات (16)
.: Weblog Themes By BlackSkin :.