X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

سلام

توی کالج ما خیلی ایرانی هست. اما خوب از اون جایی که بعضی از ایرانی ها اونجا خیلی جوگیر هستند خودشون رو قایم میکنن

با هم انگلیسی حرف میزنن. و اغلب با اینکه فارسی خوب میفهمدند خودشون رو به کوچه ی علی چپ میزنن. 

برای آشنایی با انواع ایرانی های مقیم آمریکا اینجا رو بخونید.

خلاصه این گروه ایرونی های کالج ما یه مافیا راه انداختن توی کالج به اسم Persian Mafia

حالا کارشون چیه؟!!!

از سال ها قبل اولین کسانی که اومدن توی این کالج هرکدوم کلاسی رو برداشتند به نحوی امتحان ها رو دو در کردند. حالا یا برگه ی امتحانی رو کش رفتند از سر جلسه یا عکس گرفتن از برگه ی امتحانی و حتی ذخیره کردن تمام پروژه ها و مشق ها و غیره. 

خوب خیلی از اساتید که نمیدونستند اینطوری هست سال ها تمام سوال هاشون یکیه. این هم بهانه ای شده بود برای این گروه که سوال ها رو خرید و فروش کنن یا فقط کلاس رو با یک استاد خاص بگیرن. 

خوب شما تصور کنید که برید سر کلاسی که تمام امتحان ها و جواب ها و مشق ها رو آماده دارید. در چنین شرایطی همه میتونن نمره ی کامل ( نه قبولی کامل) A رو بگیرند. گاهی اوقات همین امتحان ها منبع درآمد خیلی بالایی برای خیلی از دانش آموز هاست. 

برای کلاس هایی هم که مقاله نویسی داره همه شون پول میدن ۸۰ تا ۱۰۰ دلار به یکی که براشون بنویسه. 

این گروه همیشه پز معدل بالاشون رو میدن که خوب همشون با این وضعیت معدل های 4.00 دارند. (یعنی کامل)

این گروه یه صفحه ی پنهانی هم در فی.س .ب.وک دارند و اونجا اطلاعات رو رد و بدل میکنند. 

همشون یک سری استاد خاص میگیرند که مشکلی نداشته باشند. 

این توضیح رو هم بدم که همشون میخوان پزشکی بخونن.

اینک ادامه ی ماجرا:

چند روز پیش توی اون گروه یکی نوشته بود که فلان معلم داره امتحان هاش رو عوض میکنه. نابود شدیم. کلاس تاریخ اگر با این برداشتید بندازید تا بتونیم یه استاد دیگه پیدا کنیم. بقیه هم اومده بودند زیر به ناله و فغان که وای چه کنیم. منم براشون نوشتم که بابا خوب یکم درس بخونید اصلا اومدین کالج برای چی؟ شما که پس فردا میخواهید دکتر این مملکت بشید نمیخوای درست رو بلد باشی؟ منم درس میخونم و منم شاگرد اول هستم اما فرق من با تو چیه؟ من تلاش میکنم و تو فقط دنبال استاد راحت میگردی. 

من این رو گفتم طرف هرچی از دهنش در اومد به من گفت! بعدم استدلالش این بود که اگر من اونقدر باهوش باشم که با دزدی  ۱ میلیارد دلار به جیب بزنم این کارو میکنم تو هم برو با بدبختی پول در بیار!!

این بود استدال قوی این اقا. 

من دیگه جوابی ندادم چون با ادم های بی ارزش معمولا خیلی کار ندارم. اینم جزو همون ها بود .

اینا اینجا درس نمیخونن فقط کلاس هایی رو میگیرن که جواب سوال های امتحان و همه چیز رو داشته باشند. بعدم با افتخار میگن ما UCLA قبول شدیم که رویای خیلی ها هست برای رفتن به دانشگاه ( البته دانشگاه دولتی هست ولی با رتبه ی بالا) ولی اخر سر موقع امتحان MCat همشون گیر می افتند. نهایتش هم با همون لیسانس که گرفتن میرن سر یه کاری . به ندرت میشه که کسی واقعا به پزشکی برسه ازاین گروه. چون حتی اگر وارد هم بشن ترم دوم کم میارن!!

من گذاشتم زمانی که Gmat رو دادم با نمره ی بالا به اونا بخندم چون این امتحان ها دیگه سوال هاش بیرون نیست و تا زمانی که درس نخونی نمیفهمی. درس هاشم مرتبط با مطالبی هست که توی کالج و دانشگاه میخونی.

نمیدونم اینا رو دقیقا دارن کی رو گول میزنن استاد و دانشگاه ها رو یا خودشون رو؟


پی نوشت : از همسایه هامون متنفرم برچسب‌ها: کالج
تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 | 00:37 | نویسنده : بانوی ماه | نظرات (13)
.: Weblog Themes By BlackSkin :.